Biuro Nieruchomości BMC / Dla_kupujących / Proces_kupna

Proces kupna


"Pośrednik w obrocie nieruchomościami to przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega na odpłatnym wykonywaniu czynności (...)

Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej (....) pod rygorem nieważności." Art. 179a - Art. 180 pkt 3 Ustawy o gospodarce nieruchomościami.


Nasze Biuro pracuje w oparciu o powyższą ustawę, dlatego też pierwszym krokiem zakupu nieruchomości z naszej oferty, jest podpisanie Umowy Pośrednictwa w Kupnie.


Kupujący ma bardzo dużo możliwości zapoznania się z ofertą naszego Biura.

Poza firmowymi stronami internetowymi
www.bmc.nieruchomosci.pl oraz www.bmc24.pl nasze nieruchomości wystawione są na około 40 portalach internetowych, takich jak, otodom.pl, allegro.pl, gratka.pl , domy.pl czy nieruchomosci.pl.


Dla ekskluzywnych nieruchomości prowadzi dodatkowo stronę www.villas.ovh , która jest dostępna w  trzech wersja językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.

Posiadamy własne gabloty ogłoszeniowe, w Lublińcu, Boronowie i planowane w Kaletach i Tarnowskich Górach.
W ponad 60 punktach usługowych, takich jak poczekalnie dentystyczne i lekarskie, salony fryzjerskie, siłownie czy salony kosmetyczne, znajdują się katalogi ofertowe z aktualizowanymi raz w miesiącu ofertami nieruchomości.

Nasz profil na Facebook www.facebook.com/domybmc 
jest ogólnodostępny, tam na bieżąco pojawiają się nowe oferty.


W lokalnych gazetach (Dziennik Zachodni - Lubliniec) zamieszczane są ogłoszenia dotyczące sprzedaży, również raz na kwartał dołączamy wkładkę do gazety z naszymi ogłoszeniami. 


Raz na kwartał wydajemy także własną gazetkę ofertową (Newsletter)


Na większości nieruchomości wystawionych przez BMC Nieruchomości umieszczone są banery reklamowo-informacyjne z numerem telefonu do Biura lub agenta i adresem strony internetowej. 

Samo Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 (w soboty na zapytanie), tu każdy zainteresowany uzyska informacje o nieruchomościach, obejrzy zdjęcia i dokumentację jaką dysponujemy do danej nieruchomości. Raz w miesiącu pracujemy również w soboty.

Tak szeroki wachlarz możliwości zapoznania się z nieruchomościami oraz szczegółowe informacje zawarte w ogłoszeniach, dają możliwość podjęcia decyzji, czy Klient jest zainteresowany kupnem danej nieruchomości.


Proces Kupna nieruchomości w naszym biurze:

1. Zaufaj nam.
Zaufaj nam tak, jak zaufali właściciele nieruchomości oddając je w nasze ręce. Informacje z „trzeciej ręki” są często nieprawdziwe bądź znacznie odbiegają od rzeczywistości. Nasze Biuro dysponuje informacjami z pierwszej ręki, wiarygodną dokumentacją, aktualnymi księgami wieczystymi, aktami, mapami i rejestrami, na podstawie których określamy stan prawny nieruchomości. 


2. Wyrażenie zainteresowania ofertą przez Klienta.
Im prędzej tym lepiej! Im szybciej dasz znać, że jesteś zainteresowany nieruchomością, tym większe są szanse, że dostaniesz to, czego oczekujesz. Ofertę możemy zarezerwować dla Ciebie, umówić się z Tobą lub przesłać informacje na maila. Zadzwoń, wyślij smsa, maila lub przyjdź do naszego Biura. Po podpisaniu umowy pośrednictwa kupna przygotujemy dla Ciebie komplet szczegółowych informacji o nieruchomości, która Cię interesuje. Pospiesz się, by nikt Cię nie ubiegł i nie wykupił Twojego wymarzonego domu, mieszkania czy działki.

3. Nie negocjujemy ceny przez telefon.
Jeżeli podana cena nieruchomości odbiega od Twoich oczekiwań, zaproponuj swoją cenę. Nie rób tego przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Obejrzyj nieruchomość, zajrzyj w każdy kąt, zapoznaj się z nią. Dopiero po okazaniu nieruchomości możemy rozmawiać o negocjacjach. 


4. Umowa Pośrednictwa w Kupnie Nieruchomości.
Pamiętaj, że dopiero po podpisaniu umowy pośrednictwa możemy zapoznać Cię z danymi osobowymi właścicieli, szczegółami nieruchomości, Księgą Wieczystą, podatkami, czy mapami. Możliwość udzielania takich informacji reguluje prawo i jasno określa, że konieczna jest podstawa by takie informacje Ci przekazać. W umowie pośrednictwa kupna znajduje się oświadczenie dotyczące danych osobowych jak również informacja, że nie jesteś w żaden sposób zobowiązany do kupienia nieruchomości.
Umowa pośrednictwa kupna jest umową świadczenia usług. Jest to umowa rezultatu a nie działania. Szereg usług to dążenie do zaspokojenia Twoich oczekiwań. Nie płacisz nic za oglądanie nieruchomości, za przygotowanie oferty, za czas jaki przeznaczamy dla Ciebie. Nasza w tym głowa, by znaleźć dla Ciebie zadowalający produkt. Jeśli go nie kupisz- nie zarobimy. Jeśli zdecydujesz się na kupno- przy sprzedaży Biuro pobiera ustaloną wcześniej prowizję. 

5. Okazanie nieruchomości – Pracownik Biura po wcześniejszym umówieniu się z Kupującym, dokonuje prezentacji nieruchomości w terenie. Przy okazaniu nieruchomości następuje podpisanie dokumentu „Okazanie nieruchomości”, będącym potwierdzeniem dla Sprzedającego, że Kupujący oglądał nieruchomość lub oferta została mu przedstawiona przez nasze Biuro oraz, że podejmujemy czynności zmierzające do sprzedaży nieruchomości, co musimy wykazać przed jej właścicielem.
Dokument ”Okazanie nieruchomości” jest formalnością niezobowiązującą Kupującego do jakichkolwiek dalszych czynności. Jest jedynie potwierdzeniem, że taka oferta została mu przedstawiona. Jest również potwierdzeniem wykonanej pracy Agenta, który musi wykazać, że był w terenie z Klientem.

6. Jeśli klient po okazaniu nieruchomości, nie jest nią zainteresowany, wyszukujemy dla niego inne, podobne i w podobnej cenie nieruchomości. W umowie pośrednictwa kupna jest określony charakter nieruchomości jaki interesuje Klienta. Biuro tak długo szuka, aż znajdzie dla Ciebie satysfakcjonujący produkt. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony i w każdej chwili możesz zrezygnować z dalszych poszukiwań.

7. Jeśli klient po okazaniu nieruchomości, jest nią dalej zainteresowany, następuje podpisanie Deklaracji Kupna. Tym dokumentem Klient rezerwuje wyłącznie dla siebie nieruchomość. Nie ma możliwości sprzedania jej innej osobie. W tym dokumencie zawarta jest informacja, że chcesz kupić wybraną nieruchomość. Na tym etapie również pobierana jest przez nas 50 % naszego wynagrodzenia za wykonaną pracę, czyli za znalezienie nieruchomości, którą chcesz kupić. Jeżeli po dokonaniu ww. wpłaty nie dojdzie do zawarcia umowy z winy Sprzedającego pośrednik zwróci Zamawiającemu otrzymane od niego wynagrodzenie. W żadnym innym przypadku, zamawiającemu nie przysługuje zwrot wpłaconej kwoty.
W dniu zawarcia umowy sprzedaży Pośrednik otrzyma od Zamawiającego pozostałą część wynagrodzenia. 

8. Gdy Klient zdecyduje się na zakup, ustalamy wszystkie szczegóły takie jak: cena, forma zapłaty, termin realizacji, ustalane są szczegóły odnośnie ceny czy terminu finalizacji transakcji, informacja o ewentualnej umowie przedwstępnej. Spotykamy się z właścicielem nieruchomości, dopracowujemy szczegóły, sprawdzamy raz jeszcze dokumentację, odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania i informujemy Cię o wszystkich aspektach związanych z nieruchomością. 
Wszystkie ustalenia wpisywane są w „Protokół Uzgodnień Kupujący- Sprzedający”.

9. Podpisanie umowy przedwstępnej to jeden z etapów zakupu nieruchomości, choć nie zawsze jest konieczność podpisania takiego dokumentu. Jeżeli bierzesz kredyt w banku tytułem kupna nieruchomości, bank wymaga dostarczenia umowy przedwstępnej. Również Sprzedający może zażądać takiej formy zabezpieczenia jeśli termin finalizacji jest odległy. Zazwyczaj kupujący uiszcza na rzecz Sprzedającego zadatek, jako zabezpieczenie przed odstąpieniem od umowy. Zadatek zalicza się na poczet ceny nieruchomości. W razie niewykonania warunków umowy przez Kupującego, Sprzedawca może bez wyznaczenia dodatkowego terminu od umowy odstąpić i zadatek otrzymany od Kupującego zatrzymać. W sytuacji niewykonania warunków umowy przez Sprzedawcę, zwróci on Kupującemu zadatek w podwójnej wysokości.

10. Podpisanie notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości u notariusza.
Notariusza wybiera Kupujący, ponieważ to On opłaca notariusza i podatek za nieruchomość. Pomagamy wybrać najtańszą i dogodną opcję. Przygotowanie dokumentów może potrwać do 14 dni. Współpracujemy z Kancelariami Notarialnymi w Lublińcu i Oleśnie. To my zajmujemy się znalezieniem wolnego, wskazanego terminu, ustaleniem godziny spotkania i dostarczeniem dokumentacji. Zawsze towarzyszymy Ci przy finalizacji transakcji u notariusza w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa transakcji, nie pozostawiamy swoich Klientów samych, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj aby mieć ważny dowód osobisty, to jest jeden z warunków dokonania transakcji kupna- sprzedaży. Przy finalizacji Kupujący dokonuje zapłaty końcowej kwoty sprzedaży na rzecz Sprzedającego w formie gotówkowej lub przelewem oraz wypłaca nam pozostałą część wynagrodzenia.
W przypadku chęci obejrzenia naszej nieruchomości, a braku chęci podpisania Umowy Pośrednictwa w Kupnie, klient zainteresowany musi uregulować z góry opłatę zależną od dnia tygodnia:

- poniedziałek - piątek: 61,50 zł brutto,

- sobota: 123 zł brutto,

- niedziela: 246 zł brutto.

Opłata ta w przypadku późniejszego zakupu wliczana jest w prowizję dla Naszego Biura.

W przypadku niezaksięgowania przelewu, spotkanie z osobą bez chęci podpisania Umowy Pośrednictwa w Kupnie - nie dojdzie do skutku.


Dane do przelewu:

Nr konta w ING Bank Śląski:

87 1050 1155 1000 0092 4359 2368

Adam Binkowski Masters Consulting

ul. Korfantego 14

42-286 Koszęcin

MIEJSCOWOŚCI

|