Biuro Nieruchomości BMC / Aktualności / Porady

Porady

Home Staging- czyli jak przygotować dom lub mieszkanie do sprzedaży.

Dodano 28-04-2017 12:42:17

                Przed wizytą potencjalnego Klienta, każdą nieruchomość należy odpowiednio przygotować. Nie wystarczą pobieżne porządki. Na przepełnionym rynku rywalizujemy dzisiaj nie tylko z posiadaczami podobnych mieszkań, czy domów, ale również z developerami, których atutem są nie tylko atrakcyjne ceny, ale również działające na wyobraźnie Klientów wnętrza urządzone przez zawodowych projektantów. Aby zwiększyć szansę na szybką sprzedaż nieruchomości warto zadbać o następujące aspekty:

- porządek i odświeżenie ścian
- drobne naprawy
- korzystne oświetlenie pomieszczeń
- i przed wszystkim  pochować wszystkie swoje osobiste rzeczy.

Dodał: Ewa Binkowska

Mieszkanie Plus

Dodano 29-06-2016 10:45:54
       Kolejnym po 500+ i MDM programem pomocowym autorstwa naszego rządu będzie mieszkanie+. Program adresowany będzie głównie do rodzin wielodzietnych, jednakże możliwość udziału w programie będzie miał każdy. Według rządu, program powstaje by wspomóc około 40 % społeczeństwa, które nie posiada zdolności kredytowej oraz możliwości wynajmu mieszkania. Rządzący utrzymują, że program powinien zostać przyjęty przed końcem tego roku. Ustawy niezbędne do jego wdrożenia mają być gotowe do połowy 2017 r., natomiast rozpoczęcie budowy pierwszych mieszkań szacuje się na początek 2018 r. 
W odróżnieniu od mieszkania dla młodych, który wspomagał w zakupie nieruchomości, mieszkanie plus skupia się na wynajmie mieszkań ludziom, którzy w normalnych warunkach rynkowych, nie mieliby takowej możliwości.  W tym momencie jednak, jak pokazują badania, wynajem mieszkań stanowi jedynie 4% rynku, a spowodowane jest to chęcią mieszkania na swoim.

Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego 2016

Dodano 28-06-2016 17:20:34
        Z dniem 30 kwietnia 2016 r. w życie wchodzą nowe przepisy dotyczący obrotu nieruchomościami rolnymi.  Zmian jest dużo i są bardzo istotne, dlatego postaramy się je omówić poniżej:
- Ustawa wstrzymuje sprzedaż państwowej ziemi na okres 5 lat, z wyjątkiem nieruchomości o powierzchni do 2 ha, oraz tych nieprzeznaczonych na cele rolne.
- Dokonać zakupu nieruchomości rolnej będą mogli rolnicy indywidualni wyjątkami w tej sytuacji będą osoby blisko spokrewnione ze sprzedającym, skarb Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. W przypadku chęci zakupu przez inne podmioty będzie wymagana zgoda prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Dnia 31.03.2016 r. została wprowadzona poprawka w myśl, której nieruchomość rolną będzie mógł nabyć rolnik indywidualny nie będący zrzeszony w KRUS.

Na razie koniec MdMów

Dodano 28-06-2016 17:14:21
              15 marca 2016 r. Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że kończy przyjmowanie wniosków w ramach dofinansowania MDM. Decyzja ta spowodowana jest wykorzystaniem środków przeznaczonych na finansowanie projektu na ten rok, co świadczy o wyjątkowej popularności programu pomocowego. 
Wszystkie wnioski, które zostały poprawnie złożone a przekroczyły już możliwy limit przyjęć, są ustawione w kolejce oczekujących wedle daty i godziny ich złożenia.  Jedyną możliwością by wejść jeszcze na listę z gwarantowanym dofinansowaniem na 2016 r., jest rezygnacja osób, które otrzymały potwierdzenie przyznania pomocy, jednak w związku z tym, że lista oczekujących liczy już ponad 1700 osób, jest to mało realne. 

ZALETY UMOWY NA WYŁĄCZNOŚĆ - DLACZEGO WARTO

Dodano 28-06-2016 17:05:08

                Biura nieruchomości najczęściej pracują na dwóch typach umów: otwartej oraz zamkniętej. Umowa otwarta jak sama nazwa wskazuje, otwiera przed sprzedającym furtkę do współpracy z wieloma różnymi pośrednikami oraz biurami. Z jednej strony rozwiązanie te umożliwia jednoczesną reklamę w wielu agencjach, należy jednak pamiętać, iż w przypadku tego rodzaju umów, biura z powodu dużej konkurencji rynkowej, nie są pewne sprzedaży poprzez ich firmę, dlatego nie przykładają się tak mocno do promowania danej nieruchomości, jak w przypadku umowy zamkniętej na wyłączność. 

MIEJSCOWOŚCI

|